Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Środki które są potrzebne na start, utrzymanie płynności finansowej, rozwój to spory wydatek, który ciężko sfinansować z własnych możliwości. Naprzeciw przedsiębiorcą wychodzą banki i firmy pożyczkowe, które przygotowują specjalne produkty dla firm. Pośrednicy finansowi w swoich ofertach mają także inne produkty pozwalające na finansowanie firmy.

Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki oferowane przez banki i instytucje pożyczkowe mogą sięgać milionów złotych. Ale mogą też opiewać na małe kwoty niezbędne do rozpoczęcia swojej działalności. Ważne jest rozważne przemyślenie zewnętrznego finansowania i dobranie go do możliwości firmy. Banki tak jak kiedyś wymagały zabezpieczenia lub udokumentowanej historii dochodowej przedsiębiorstwa, otwierają się już na początkujące firmy, oceniając ryzyko kredytowe na podstawie planów i prognoz przychodów. Aby pozyskać zewnętrzne finansowanie należy przygotować szereg dokumentów – od wniosków kredytowych poprzez analizy finansowe swojego przedsiębiorstwa. Oczywiście wszystko zależy o jak duże kwoty i gdzie staramy się o finansowanie. Firmy pożyczkowe mają bardziej uproszczone procedury niż banki.
Warto przez podjęciem decyzji o kredycie/pożyczce rozważyć także inne możliwości finansowania.

kasa na start


Inne możliwości finansowania

  • dotacje z unii (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (wsparcie inwestycji produkcyjnych i infrastrukturalnych); Europejski Fundusz Społeczny (walka z bezrobociem, wsparcie ludzi młodych – wspieranie możliwości zatrudnienia i kształcenia)Fundusz Spójności ( inwestycje w infrastrukturę i ochronę środowiska), Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (wspomaganie obszarów wiejskich) Europejski Fundusz Morski i Rybacki (restrukturyzacja rybołówstwa))
  • dofinansowanie z urzędu pracy
  • lokalny fundusz pożyczkowy – dofinansowanie z samorządu
  • Fundusz venture capital i private equity
  • aniołowie Biznesu – prywatne dofinansowanie dla firm.
  • inkubator przedsiębiorczości
  • obligacje

Leasing i faktoring

Dodatkowymi ułatwieniami dla firm są takie produkty jak leasing czy faktoring.
Leasing rozwiązuje problem nowych inwestycji – przy zakupie samochodu czy nowoczesnych technologii/ maszyn – wsparcie w postaci leasingu odciąża firmę od dużych wydatków. Dzięki leasingowi możemy sobie pozwolić na szybszy rozwój firmy, wzmocnić pozycję i prestiż naszej firmy. Usprawnić nasza prace poprzez wprowadzenie nowych technologii, dzięki czemu szybciej wprowadzimy firmę na ścieżkę rozwoju.
Faktoring natomiast jest doskonałym wsparciem dla bieżącego wsparcia przedsiębiorstwa i utrzymania płynności finansowej firmy. Polega na przejęciu przez faktora (firma świadcząca usługę faktoringu) wierzytelności, ich finansowaniu i zarządzaniu nimi. Dzięki wsparciu firmy faktoringowej uzyskujemy płynność finansową mimo wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności, mamy finansowanie na realizację nowych kontraktów, finansujemy bieżącą działalność w trudniejszych dla firmy okresach.

Oferta DFQS


Dom finansowy QS również posiada ofertę finansową dla firm. Posiadamy kredyty bankowe dla firm, finansowanie pozabankowe, leasing oraz faktoring. Nasi agenci w placówkach Domu Finansowego QS, pomogą dobrać najkorzystniejsze finansowanie i przedstawią zalety i wady każdego z nich.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij