Sezon ślubny w pełni, a wielu gości przyszłych Państwa młodych zastanawia się ile wypada włożyć do koperty? Wiadomo, że organizacja wesela jest bardzo dużym kosztem i za każdego z gości przyszła para młoda ponosi spore wydatki. Goście zaczynają więc czuć się zobowiązani by pokryć swój udział w imprezie a także by podarować prezent – kwota zaczyna robić się duża. Pojawiają się pytania czy nie zrezygnować w ogóle z udziału w imprezie.

Jest kilka czynników, które wpływają na to co wypada, a co nie.

pozyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa jest udzielana na dowolny cel przez firmy pożyczkowe.

Po pierwsze stopień pokrewieństwa. Wiadomo, że jeżeli wybieramy się na wesele do najbliższej rodziny, chcemy podarować im na nową drogę życia większy prezent. Chcemy też odciążyć ich finansowo przy organizacji wesela. Bliższa rodzina wkłada od 500 do 2500 zł do koperty. Często rodzice dają najwięcej, choć jeżeli finansują wesele, wtedy nie muszą dawać już prezentu. Drugimi osobami, którym wypada dać najwięcej są chrzestni. Koperta ma zazwyczaj ok. 1000 zł.

 

Jeżeli natomiast zostaliśmy zaproszeni do dalszych znajomych, kwota włożona do koperty może być niższa i pokryć tylko udział naszej obecności na imprezie. (średnio od 100 do 400 zł/ osoba) w zależności od tego jak wystawne jest przyjęcie.

Drugim czynnikiem jest nasza zamożność – jeżeli nas stać to możemy dać więcej. Natomiast jeżeli jesteśmy biedni, pamiętajmy, że zostaliśmy zaproszeni bo Państwu Młodym zależy na naszej obecności w tym ważnym dla nich dniu, a nie na naszej kopercie. Lepiej przyjść z drobnym upominkiem niż nie pojawić się w ogóle. Jeżeli krępujemy się włożyć małą kwotę (typu 100 zł), a na tyle tylko nas stać, zawsze rozwiązaniem może być zamiast koperty, kupiony prezent.  Taki oryginalny prezent może mieć większą wartość sentymentalną i młodzi nie dowiedzą się jaka była jego fizyczna cena.

Trzeci czynnik to wystawność przyjęcia. Zakłada się, że w zależności od tego na jakie przyjęcie zostaliśmy zaproszeni. Czy z noclegiem, poprawinami, czy w remizie, czy w hotelu? Koszt zaproszenia nas jako gości rośnie. Jednak uważamy, że nie można tego traktować 1:1. Nie kupujemy przecież wejścia na imprezę, tylko ofiarujemy podarunek młodym na nową drogę życia.

Życzymy udanych imprez weselnych!

Zdjecie: www.freepik.com”>Designed by Freepic.diller

Ile kosztuje wyprawka szkolna dla ucznia?

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij