Pożyczka pozabankowa

Mikołajki za pasem, czas pomyśleć o świątecznych prezentach pod choinkę.

Jak co roku szał zakupów już w pełni. Zostały dwa tygodnie, żeby zakupić te wymorzone prezenty. W galeriach pełno, kurierom ciężko już dojechać w 1 dzień. Czas najwyższy zamknąć temat prezentów, żeby wyrobić się na czas. Dla niektórych to zmora, dla innych sama przyjemność. Jakby jednak nie patrzeć na święta musimy zakupić najwięcej prezentów w roku.  Firma Deloitte przeprowadziła badania w których wskazuje że średnio Polak wyda 1168 zł na święta – jedzenie i prezenty. Spora część tej kwoty zostaje wydana na świąteczne prezenty i co ciekawe ponad połowa Polaków przekracza pierwotnie zaplanowany budżet o 200 zł – jak wynika z badania.

Zaplanuj budżet

Co zrobić, żeby uchronić się przed nadmiernymi wydatkami. Sposobów można znaleźć wiele. Takich jak zakupy zrobione wcześniej (w wielu sklepach produkty drożeją w grudniu), skorzystanie z promocji (ostatnią przed świętami jest pewnie Black Friday), zrobienie zakupów przez internet (chronimy się przed dodatkowymi wydatkami, które akurat skusiły nas w sklepie) – w przypadku zakupów internetowych warto skorzystać z dnia darmowej wysyłki który przypada na początku grudnia i wiele sklepów również udostępnia tą promocję.

Ustal listę

Można też przygotować się do świątecznych zakupów robiąc wewnętrzne ustalenia, czy to z rodziną np. jaką kwotę wydajemy na prezenty, albo zrobienie losowania – komu robimy prezent, lub postanowienie że prezenty robimy tylko dzieciom. Liczą się jednak też ustalenia jakie sami sobie zaplanujemy – warto przygotować listę osób które chcemy obdarować i kwoty jakie możemy przeznaczyć na prezenty dla nich. Wypisanie przy liście wybranych prezentów ułatwi trzymanie się budżetu.

Jeżeli już daliśmy się ponieść świątecznym emocją i chcemy wnieść do naszego domu magię tych świąt.  Zrobić tak by niczego nam nie zabrakło, a nasz budżet na to nie pozwala? Można pomyśleć o świątecznej pożyczce. Banki i instytucje pożyczkowe również przygotowują sporo promocji i ofert z okazji świąt. Ofertę Domu Finansowego QS przygotowanego specjalnie na święta poznasz tutaj. 

Nie zapomnij o jedzeniu

Planując wydatki musimy uwzględnić też pieniądze na jedzenie. Mamy tendencje do przygotowania zbyt dużej ilości jedzenia, które później wyrzucamy. Jakby nie patrzeć są to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze w śmietnik. Warto uwzględnić jaką ilość posiłków w czasie świąt będziemy jeść w domu i ile osób będziemy gościć. Racjonalnie do tej liczby zaplanować trzeba zakup jedzenia.

 

Wigilia firmowa – pomysł jak zorganizować

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij