Płatności gotówką pozwalają na lepsze kontrolowanie budżetu. Dzięki nim dokładnie widzimy, ile pieniędzy mamy w portfelu. Jednak w wielu sytuacjach znacznie większy komfort zapewniają płatności bezgotówkowe, w tym zbliżeniowe. Na rynku pojawił się nowy produkt, który skutecznie zastępuje nie tylko gotówkę, ale nawet płatności kartą czy za pomocą telefonu. W jakich sytuacjach sprawdza się opaska płatnicza?

Płatności bezgotówkowe – nieoceniona wygoda

Coraz częściej korzystamy z płatności bezgotówkowych. Na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania mające na celu zagwarantowanie jeszcze większej swobody i komfortu w dysponowaniu naszymi finansami. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki. Można zrezygnować z portfela, który nie tylko zajmuje miejsce, ale często nie ma go po prostu gdzie włożyć. Wśród nowości na rynku płatności zbliżeniowych pojawiła się opaska płatnicza. Pierwszym bankiem, który zaproponował klientom to nowoczesna narzędzie płatności bezgotówkowych był mBank. Mogli z niej skorzystać także uczestnicy zeszłorocznego Open’er Festival. Opaska płatnicza to produkt, który powoli jest wdrażany jako standardowa forma płatności.

Czym jest opaska płatnicza?

Opaska płatnicza jest prostą silikonową bransoletką z mikrokartą, którą wkłada się do specjalnego slotu. Mikrokarta znajdująca się opasce działała w identyczny sposób jak standardowa karta płatnicza. Uczestnicy imprezy Open’er Festival mieli okazję zapoznać się z nią bliżej i po zarejestrowaniu mogli z niej korzystać tak jak z każdej innej karty debetowej Mastercard. W tym roku mBank ogłosił, że pierwszych 2000 osób zainteresowanych opaską otrzyma ją za darmo. Posiadanie opaski płatniczej nie wiąże się z opłatami miesięcznymi ani pobieraniem prowizji przy wypłacaniu gotówki z bankomatów.

Opaska płatnicza

Sposób działania opaski płatniczej

Innowacyjna opaska płatnicza pozwala na bezgotówkowe realizowanie transakcji zakupowych i wypłacanie pieniędzy. Zyskała uznanie użytkowników ze względu na zachowanie wszystkich funkcji karty płatniczej połączone z niezwykłym komfortem użytkowania. Nie trzeba mieć ze sobą żadnej torebki ani plecaka, czy nawet kieszeni, aby w każdym momencie móc zapłacić na przykład za zakupy. Karta płatnicza cały czas znajduje się na naszym nadgarstku, bezpiecznie zapięta. Umożliwia bezproblemowe korzystanie z płatności zbliżeniowych. Nic więc dziwnego, że podczas Open’er Festival została wykorzystana jako jeden z wiodących sposobów płatności, a cała impreza była obsługiwana wyłącznie poprzez wszystkie rodzaje płatności bezgotówkowych. Opaski Mastercard nie trzeba było rejestrować, ale osoby, które zdecydowały się na rejestrację zyskiwały  dodatkowe przywileje, m.in. można było z niej korzystać na dogodnych warunkach również po imprezie.

Przywileje związane z posiadaniem bransoletki 

Po zakończeniu Open’er Festival użytkownicy opasek mają czas do 30 września 2018 roku, aby je zarejestrować i uniknąć niewysokiej, ale stałej opłaty miesięcznej. Opaską można płacić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i Internecie tak samo jak standardową kartą płatniczą. Istnieje także opcja wypłacenia środków za pomocą przelewu. W przypadku utraty opaski płatniczej – zgubienia lub kradzieży – wystarczy, że zgłosimy ten fakt do banku. Bank zablokuje możliwość dokonywania transakcji i nikt niepożądany nie będzie w stanie z niej skorzystać. Posiadacz opaski otrzymuje pełen wgląd do historii transakcji, a ponadto w każdej chwili ma prawo zmiany numeru PIN i hasła.

Zalety korzystania z opaski płatniczej

Noszenie ze sobą gotówki czy całego portfela w wielu okolicznościach bywa kłopotliwe i niewygodne. Transakcje bezgotówkowe są coraz częściej stosowaną formą płatności. Zasadniczą zaletą opaski płatniczej jest właśnie wygoda. Umieszczona na nadgarstku gwarantuje maksymalny komfort użytkowania, nie tylko w sytuacjach kiedy nasz ubiór nie ma żadnych kieszeni. Obsługa opaski jest prosta i intuicyjna, a minimalistyczny design sprawia, że nie rzuca się w oczy i pasuje niemal do każdego stroju. W przypadku opaski Mastercard istnieje możliwość zintegrowania jej z innymi produktami marki w tzw. elektronicznym portfelu.

Bezpieczeństwo korzystania z bransoletki płatniczej

Nowe metody płatności mogą budzić obawy dotyczące bezpieczeństwa, ale opaska płatnicza charakteryzuje się tak samo wysokim poziomem zabezpieczeń, co klasyczne karty płatnicze. Nie należy obawiać się o kwestię bezpieczeństwa danych. Transakcje realizowane przy pomocy karty lub smartfonu przebiegają w identyczny sposób. W rezultacie mamy do czynienia z odpowiednim monitoringiem transakcji i wszelkie problemy są natychmiast wyjaśniane. W sytuacji kryzysowej opaskę można zablokować, aby nikt nie mógł z niej skorzystać.

Opaska na Open’er Festival

Podczas imprez organizowanych na dużą skalę coraz częściej preferowane są bezgotówkowe opcje płatnicze. Dlatego w trakcie Open’er Faestival, czyli jednym z największych wydarzeń muzycznych w naszym kraju, wyłączną opcją płatniczą były właśnie metody bezgotówkowe. Organizatorzy zaproponowali możliwość płacenia kartami płatniczymi, telefonem oraz opaską z przedpłaconą kartą płatniczą. Ich celem było zwiększenie wygody i bezpieczeństwa transakcji płatniczych uczestników imprezy oraz promocja opaski płatniczej jako solidnej, bezpiecznej i komfortowej metody płatności.  Gotówkę można w bardzo łatwy sposób zgubić i już nigdy nie odzyskać, szczególnie na imprezach o charakterze masowym. Tymczasem zgubienie telefonu, karty lub opaski nie stanowi praktycznie żadnego problemu, pod warunkiem zgłoszenia tego faktu do banku, który zablokuje możliwość korzystania przez niepożądane  osoby z naszych elektronicznych instrumentów płatniczych. Podczas Open’er Festival opaska płatnicza była wydawana zainteresowanym osobom za darmo. Również korzystanie z niej nie było obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami.

  • Czy można korzystać z opaski po zakończeniu Open’er Faestival?

Tak. Po festiwalu będzie można nadal korzystać z opaski płatniczej. Przed 1 października 2018 roku warto jednak opaskę zarejestrować na stronie festiwalu, aby nie ponosić później miesięcznych kosztów jej użytkowania. Po zarejestrowaniu opaski jej posiadacz otrzymuje numer PIN i może dokonywać transakcji na kwoty przekraczające 50 zł. Środki na opasce można uzupełniać kartą lub przelewem online.

  • Na czym polega sukces opaski płatniczej? 

Bransoletki płatnicze zdecydowanie sprawdziły się podczas Open’er Festival.  Świadczy wydanie ponad 19 tysięcy opasek i zarejestrowanie się znacznej części użytkowników, co potwierdza, że dalej chcą z nich korzystać. Największą zaletą opaski płatniczej jest możliwość płacenia nią we wszystkich punktach handlowych na świecie. Bez wątpienia opaska płatnicza gwarantuje dużą wygodę między innymi podczas wyjazdów zagranicznych, zarówno turystycznych, jak i służbowych. Idealnie sprawdza się także podczas codziennych zakupów. Opaska płatnicza to doskonała alternatywa dla aplikacji Google Pay czy Apple Pay.

W jakich sytuacjach opaska płatnicza jest najlepszym rozwiązaniem?

Opaski są najbardziej praktycznym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy chcemy mieć wolne ręce i nie nosimy ze sobą żadnych toreb. Doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez  oraz treningów sportowych. Szczególnie polecane są osobom uprawiającym sporty w terenie oraz tym, które nie lubią nosić ze sobą zbędnych rzeczy. Opaska płatnicza to idealne rozwiązanie na przykład dla biegaczy czy rowerzystów. Również podczas spaceru może okazać się bardzo dużą wygodą. Jej prosty i dyskretny design pasuje praktycznie do każdego typu ubioru, przede wszystkim zaś do stylu sportowego i casualowego. Tak więc gdy tylko niezbędny jest komfort związany z płatnościami warto skorzystać z opaski płatniczej.

Ile kosztuje wyprawka szkolna dla ucznia?

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij