14 lutego to święto zakochanych. Kwiaty, czekoladki, zajęte stoliki w restauracjach. Wydaje się, że to święto na dobre zakorzeniło się już w naszej tradycji. Choć nie wszyscy zgadzają się z wyznawaniem miłości w ustalony odgórnie dzień, większość osób celebruje to święto na swój sposób.

Dla jednych radość z wspólnej randki, dla innych dość stresuje święto. Nie zależnie od tego jak długo jesteście w związku, pomysł na randkę to nie lada wyzwanie. Czy to dopiero kiełkująca znajomość, czy przejście z przyjaźni do czegoś więcej, a może jedna z tych dłuższych znajomości?Nawet szczęśliwe, długoletnie małżeństwa mają z tym problem. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak zaskoczyć swoją drugą połówkę tym razem!? Jak zorganizować spotkanie, które przypadnie do gustu i na którym będziemy czuli się swobodnie?

Przygotowanie odpowiedniej niespodzianki nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Jasne, kolacja w dobrej restauracji, czy bukiet kwiatów, zawsze się sprawdzi. Czy nie lepiej jednak jest zaskoczyć swojego partnera lub partnerkę czymś nowym, świeżym i wyjątkowym?

I tak w zależności od stażu waszego związku podajemy kilka propozycji na kreatywne walentynki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom sprawicie sobie i najbliższej osobie niezapomniane wspomnienia 😊

randka

Pomysły dla początkujących

W przypadku, gdy dopiero się poznajecie, albo przechodzicie od przyjaźni do czegoś głębszego,  ekskluzywna restauracja może wprowadzić w zakłopotanie. Lepiej przygotować coś, przy czym oboje będziecie czuli się swobodnie i przy czym po prostu będziecie się świetnie bawić. Na początku znajomości nie próbujcie na siłę tworzyć czegoś romantycznego, szczególnie jeśli dopiero się poznajecie.
Nasze pomysły to:

 • Zapiszcie się na kurs gotowania. Podczas nauki gotowania, na pewno nie traficie na niezręczną ciszę, a dodatkowo umiejętności jakie nabędziecie, będziecie mogli wykorzystać przy Waszych następnych wspólnych Walentynkach.
 • Idźcie na coś słodkiego i może jakiegoś drinka. Unikniecie w ten sposób być może niezręcznej kolacji przy świecach, a kawiarnia czy pub ze swoja luźną atmosferą pozwoli Wam miło
  spędzić czas.
 • Idźcie na łyżwy. Jeśli oboje świetnie jeździcie to super, jeśli tylko jedno z Was potrafi poruszać się po lodzie, jeszcze lepiej, bo drugie z Was będzie mogło Was wspierać, pomagać i uczyć. Jeśli nie umiecie jeździć, to jeszcze lepiej! Wspólna nauka czegoś nowego naprawdę zbliża <3
 • Pokażcie sobie swoje ulubione miejsca w mieście. Poznacie się dzięki temu jeszcze bardziej i być może zbliżycie do siebie 😉

Związek partnerski

Znacie się już, jesteście w związku, być może to nie są Wasze pierwsze Walentynki, ale tym razem chcecie zrobić coś innego, coś nowego.

 • Klasycznie – kolacja w ekskluzywnej restauracji. Stara szkoła, pamiętajcie tylko by zrobić rezerwacje odpowiednio wcześniej!
 • Lekcja tańca – salsa, bachata, czy inny gorący latynoski taniec. Nawet jeśli mówicie, że to nie dla was, że nie umiecie tańczyć, lub macie dwie lewe nogi 😛 To i tak, na takich zajęciach będziecie się świetnie bawić. A poza tym będziecie się mogli trzymać bardzo blisko siebie 😊
 • Wyjście na gokarty albo na ściankę wspinaczkową. Zróbcie coś z domieszką adrenaliny. Będziecie mogli się pośmiać przy wpadaniu w ścianę, czy odpadaniu od niej!
 • Teatr lub opera. Coraz mniej osób chodzi do opery, z teatrem jest lepiej, ale wciąż jest to dość rzadkie wydarzenie. To może być naprawdę romantyczny pomysł.
 • Podróż do domu rodzinnego. Możecie pokazać swoje miejsce urodzenia, to gdzie się wychowaliście i gdzie dorastaliście. Pozwoli Wam to na jeszcze bliższe poznanie się.

Długoletni związek

Poważny dłuższy związek, małżeństwo. Znacie się już bardzo dobrze i tak też czujecie się w swoim towarzystwie.

 • Wyjdźcie na karaoke! Śpiewanie swoich ulubionych kawałków, które nucicie podczas prowadzenia auta. Kupa śmiechu gwarantowana!
 • Jedźcie gdziekolwiek pociągiem. Możecie zaplanować jakaś wycieczkę jednodniową do np. 2 godzin drogi pociągiem. Bez planowania i całkowicie spontanicznie. To na pewno scementuje Waszą miłość.
 • Zaplanujcie duży projekt, który poprawi komfort waszego życia. Może nie brzmi to zbyt romantycznie, ale realizacja tego pomysłu wspólnymi siłami zbliży Was do siebie.

Stare małżeństwa 🙂

Małżeństwa, osoby w bardzo długich związkach. Znacie się jak łyse konie. Łączy Was wspólna historia.

 • Powrót do przeszłości. Odtwórzcie swoją pierwszą randkę. To zapewne będzie ciekawe doświadczenie. Ciekawe jak bardzo Wasze wspomnienia różnią się od siebie.
 • Słoik z pomysłami na randki na cały rok. Stwórzcie specjalny słoik, w którym umieścicie Wasze pomysły na randkę na każdy miesiąc.
 • Wspólne spa. Wspólny relaks na pewno dobrze Wam zrobi. Zasłużyliście na to!
 • Spróbujcie nawzajem swoich hobby. Jeśli każde z Was ma jakieś ulubione zajęcie, hobby, spróbujcie nawzajem się ich nauczyć lub chociaż sprawdźcie, co druga połówka w tym widzi.

Pamiętajcie, że nie tylko Walentynki możecie spędzać wyjątkowo z ukochaną osobą. Każdy dzień powinien być niezapomniany i w każdy dzień można okazywać sobie miłość. Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakim człowiek może obdarzyć drugiego człowieka i warto ją celebrować.

 A może Wy macie jakieś ciekawsze, bardziej oryginalne, lub po prostu inne pomysły na święto zakochanych? Podzielcie się z nami nimi na FB.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij