Majówka w tym roku wypada wyjątkowo korzystnie w kalendarzu.

Biorąc 3 dni wolnego możemy mieć 9 dniowe wakacje, a dodając 4 dni aż 16 dniowe (wraz z świętami Wielkanocnymi). Taki układ kusi by spędzić ten czas na wakacjach, oczywiście w związku z tym ceny szaleją. Przedstawiamy więc Państwu pomysły na majówkę, które nie pochłoną wszystkich naszych oszczędności.

dlugi weekend

Wyjazdowe

Te możemy brać pod uwagę tylko jeżeli zrobiliśmy rezerwację z dużym wyprzedzeniem. Niestety najlepsze oferty już dawno wyprzedane, ale jeżeli macie ochotę na wyjazd są jeszcze oferty last minute lub te na łonie natury.

 1. Wyjazd last minute do Grecji. Grecja to bardzo popularny kierunek wakacyjny z Polski. W maju jest już tam wystarczająco ciepło a oferty są cenowo przystępne. Jeżeli uda nam się kupić ofertę last minute możemy wybrać się w cenie ok 1500 zł /os
 2. Wakacje na domku – domki letniskowe już otwarte. Wynajem domku to nie duży koszt, a czas w lesie/ nad jeziorem/morzem / w górach – jednym słowem na świeżym powietrzu to idealny pomysł na majówkę. Do tego grill i znajomi i odpoczynek gwarantowany.
 3. Wycieczka piesza – na świeże powietrze możemy wybrać się na wędrowną wycieczkę – czy to w górach czy po szlakach turystycznych, wędrowanie od schroniska do schroniska może przynieść nam ciekawą przygodę, którą długo będziemy wspominać.
 4. Spływ kajakowy a może żaglówka– tak w maju możemy spakować już namiot i wybrać się na spływ lub rejs.
 5. Pola namiotowe – pola namiotowe zawsze znajdą miejsca dla tych, którzy nie zdążyli zrobić rezerwacji. Wybierzcie tylko gdzie chcielibyście spędzić ten weekend i w drogę.
 6. City break – Polskie miasta mają wiele do zaoferowania, dlaczego nie zrobić takiego lokalnego city breaku. Sięgajcie po przewodnik i zobaczcie co można zwiedzić.

 

Na miejscu

 

Jeżeli planujemy zostać w domu, sprawmy, by czas ten nie był zmarnowany. Warto odłożyć sprzątanie i zaległości na wieczne później i zrobić sobie domowe wakacje. Zacznijcie od rozplanowania co będziecie robić każdego dnia, umówcie się ze znajomymi, zakupcie potrzebne rzeczy i do dzieła. Twoje wakacje mogą być bardzo bogate, urozmaicone a co najważniejsze mogą połączyć potrzeby wielu osób.

Możecie rozplanować na każdy dzień inna atrakcję (by było prawie jak na wyjeździe) lub zwiedzić lokalne miejsca.

 1. Pierwszego dnia ruszamy na last minut. Wykup sobie jednodniowe spa w hotelu, udaj się do aquaparku lub po prostu przygptuj leżak i powygrzewaj się w słońcu przy dobrej książce.
 2. Drugi dzień to wakacje na domku – zabieraj grilla, koc, kosz piknikowy i idź z rodziną do parku. Tam możesz na świeżym powietrzu spędzić cały dzień.
 3. Trzeciego dnia czas na lokalna wycieczkę – gdzie mieszkasz? Spacer w górach, nad możem a może po prostu po lasach. Sprawdź jakie trasy turystyczne są w Twojej okolicy.
 4. Czy wiesz, że kajaki można wypożyczyć na godziny na lokalnych rzeczkach czy kanałach. Nie ma takiej oferty w Twoim mieście? A Łódka na najbliższym jeziorze? Jeżeli jest małe może warto ją zamienić na zwykłą i połowić ryby?
 5. Chciałeś spać w namiocie? Masz ogród? A może działkę na RODOS? Dlaczego by nie rozbić namiotu właśnie tam? Poczujmy się jak dzieci i bawmy się.
 6. Szóstego dnia czas na city break. Lokalny przewodnik trzeba otrzepać z kurzu i odwiedzić muzeum, wejść na wieżę w Twoim mieście i zwiedzić stary kościół. Na pewno nie byłeś jeszcze we wszystkich miejscach wartych zwiedzenia!

 

Inne pomysły?

– wycieczka rowerowa

– zoo

– udział w atrakcjach organizowanych przez miasto

– czas na swoje hobby

 

Życzymy udanego weekendu.

Wiosna – zapracuj na swoją formę na lato

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij