Szukając ofert pożyczkowych, pojawia się czasem hasło: Pożyczka z gwarantem. O co w nim chodzi i na czym to dokładnie polega? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Na czym polega taka pożyczka.

Jest to pożyczka pozabankowa na określoną kwotę po która występuje nie tylko pożyczkobiorca, ale także gwarant. Kim on jest? Jest to osoba która poręcza przed pożyczkodawca o spłacie pożyczki. Nazywany gwarantem, poręczycielem lub żyrantem.  Gwarant przystępuje razem z pożyczkobiorcą do umowy i jest dodatkowym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy spłaty zobowiązania. Co to dokładnie oznacza? Że jeżeli pożyczkobiorca przestanie spłacać pożyczkę to zobowiązanie spadnie na gwaranta.

Obowiązki gwaranta

Ponieważ gwarant poświadcza, że pożyczkobiorca jest osobą wiarygodną finansowo i uczciwą, bierze na siebie odpowiedzialność, by pożyczka została spłacona. W związku z tym to on jest sprawdzany przez pożyczkodawcę w bazach, musi posiadać konto bankowe, na które zostaje przelana kwota pożyczka, a on przekazuje je pożyczkodawcy.

Jakie są plusy takiej pożyczki

Po pierwsze dzięki wprowadzeniu osoby gwaranta pożyczka staje się dostępna dla osób które mają niskie dochody, są bezrobotne lub mają negatywną historie kredytową.

Drugą zaletą jest stosunkowo niskie RRSO, co oznacza, że jak na standardy firm pożyczkowych, kwota do spłaty będzie stosunkowo niska. Dzięki zabezpieczeniu w postaci gwaranta, firmy udzielające takich pożyczek mają większą spłacalność, dzięki czemu mogą udzielać tańszych pożyczek.

Gdzie znaleźć taką pożyczkę?

W Domu Finansowym QS taką pożyczkę dostarcza Rapida. RRSO wynosi 50,59% dla przykładu reprezentatywnego.  Można pożyczyć od 2 500 do 25 000 zł na okres od 12 do 60 miesięcy.

zdjęcie www.freepik.com Designed by Freepik

Kredyt na nowy samochód

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij