Plucha za oknem, zimno, pada, ponuro, szybko ciemno. Jesień w pełni, a Ci się marzy słońce, ciepło i odpoczynek? Cudownie. W końcu sezon na tanie wakacje w pełni. Wyjazd w tym okresie to prawdziwe doładowanie akumulatorów. Ciepło, brak tłumów, ciekawe oferty.  Cena poza sezonem jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. A podróżować wcale nie musimy daleko. Wiadomo, że sezon na jesienne podróże oferuje Azja czy Afryka, ale także w Europie możemy chodzić w krótkich spodenkach i nagrzać się słońcem.

Gdzie jechać w listopadzie?

W Europie polecane kierunki na jesienne podróże to Wyspy Kanaryjskie. Pogoda tutaj wacha się w granicach 22-24 stopnie. Idealnie więc by pozwiedzać i pojeździć po wyspie. Podobnie jest na Cyprze czy Malcie. Jeżeli chcemy udać się na ląd polecamy Portugalie. Temperatury tutaj oscylują wokół 23 stopni.  Co najważniejsze wakacje w tych miejscach są stosunkowo tanie. Wyspy Kanaryjskie są oferowane przez większość biur podróży, a wycieczki listopadowe mają bardzo atrakcyjne ceny. Na Cypr i Maltę, a także do Portugalii dolecimy bez problemu tanimi liniami.

Jeżeli zależy nam żeby było cieplej to musimy się wybrać trochę dalej. Z tanich i przystępnych cenowo propozycji mamy Egipt, gdzie temperatura dochodzi do 29 stopni, czy Emiraty Arabskie. W krajach tych w sezonie letnim jest za gorąco (temperatura dochodzi do 40 stopni), więc jesień to najlepsza pora kiedy można się tam wybrać.

Egzotyka

Z innych przystępnych ofert z Polski warto wymienić Tajlandię, Kubę, Zanzibar. Biura turystyczne przygotowują naprawdę ciekawe oferty dla turystów z Polski. Jeżeli marzy Wam się egzotyka i macie większy budżet, warto właśnie teraz wybrać się w podróż marzeń.

Na Kubie pora sucha zaczyna się co prawda od grudnia i trwa do kwietnia, więc lepiej wybierać się pod koniec listopada w ten rejon. Zwłaszcza, że do października (od sierpnia) pogoda jest tam bardzo zmienna i często zdarzają się huragany.

W Tajlandii pora deszczowa trwa od maja do października. Pora sucha zaczyna się w listopadzie i trwa do lutego, temperatury wynoszą ok 30 stopni w tym okresie.

Na Zanzibarze w listopadzie jest krótka pora deszczowa, więc tu warto się wybrać w październiku lub na początku listopada kiedy to jest wyjątkowo ciepło i przyjemnie. A ewentualne deszcze są bardzo krótkie i chłodzące.

A w końcu od pogody często zależy czy nasze wakacje będą udane. Warto więc na to zwrócić uwagę.

Pomysły na tanią majówkę

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij