W Polsce rozpoczęły się ferie. Zima za oknem, czas na narty. Jakie są koszty wyjazdu na ferie, a może półkolonie dla dzieci, o czym warto pamiętać szykując się do wyjazdu. Na pewno o ubezpieczeniu na narty!

Ferie w Polsce czy za granicą, a może tylko półkolonie dla dzieci. Niektórzy już na wyjazdach, inni się szykują, jeszcze inni dopiero planują.

Koszty wyjazdów

Jakie mamy możliwości? Na pewno narty – ośrodki narciarskie już pękają w szwach. Trudno o miejsce i dobra cenę. Tygodniowy wyjazd wyniesie nas od 3.000 do 10.000 zł. Oczywiście za granicą drożej, aczkolwiek w Polsce ceny też idą w górę. Mamy możliwość wynajęcia chaty góralskiej albo wykupienia pokoju w hotelu. Coraz więcej ośrodków przyjmuje tylko na tygodniowe turnusy, zapewniając wyżywienie i atrakcje dodatkowe.

Tańsze oferty możemy znaleźć nad morzem, hotele oferują wypoczynek przy kominku, i relaksujące spa. Koszt waha się od 1.500 zł do 3.000.

A co jeżeli nie mamy urlopu? Można wysłać dzieci na półkolonie, te narciarskie również są dostępne. Poza tym w ofercie można znaleźć zajęcia w domach kultury, muzeach, świetlicach. Opieka dla dzieci zapewniona. Dla dzieci to wspaniała możliwość poznania nowych umiejętności, spędzenia czasu w niekonwencjonalny sposób oraz zabawy z innymi dziećmi.

Ubezpieczenie

Planując wypoczynek warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Wyjazd zawsze powoduje zwiększone ryzyku niespodziewanych zdarzeń. Szczególnie planując wyjazd na narty warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Najważniejszą sprawą są sumy ubezpieczeń – tutaj nie warto oszczędzać. Bądź co bądź koszt akcji ratunkowej, zabezpieczenia medycznego i np. transportu do domu to spory wydatek. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy za granicą. A ryzyko wypadków na nartach jest niemałe. Warto pomyśleć też o OC. zjeżdżając na nartach możemy zrobić komuś krzywdę. Poza ubezpieczeniem zdrowotnym, mamy możliwość ubezpieczyć swój bagaż na czas transportu lub możliwość rezygnacji z wycieczki. Ubezpieczenie chroni nas przed nieplanowanymi wydatkami oraz zabezpiecza na wypadek poważniejszym komplikacji.

Wszystkie oferty proponowanych ubezpieczeń znajdziesz w ofercie Domu Finansowego QS. Składka zależna jest od

  • wieku ubezpieczonego
  • kraju podróży
  • długości pobytu
  • liczby osób ubezpieczonych
  • rodzaju uprawianego sportu (amatorski czy zawodowy)
  • celu wyjazd

Warto się zabezpieczyć i z radością korzystać z wakacji. W końcu ferie to też czas odpoczynku i relaksu.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij