Czy warto wykupić polisę turystyczną?

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Beztroskie chwile trwają gdy odrywamy się od codziennych obowiązków, uwalniamy od stresów i problemów dnia codziennego. Wybierając wycieczkę czy wyjazd warto więc pomyśleć o polisie turystycznej, by zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami nieprzewidzianych wypadków. Niestety wypadki czy problemy ze zdrowiem mogą nas dopaść wszędzie, a przezorny zawsze ubezpieczony! ? Ubezpieczenie na wakacje można wybrać u praktycznie każdego ubezpieczyciela.

Jaki jest standardowy zakres ubezpieczenia turystycznego?

Obejmuje koszty leczenia, które są najważniejszą częścią polisy. Na polisie nie warto oszczędzać. W przypadku wyjazdu do Europy rekomendowana kwota ubezpieczenia to 30 000 euro, na inne kontynenty 60 000 euro, a w przypadku Japonii, Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Australii warto posiadać polisę na 120 000 euro. Polisa turystyczna powinna posiadać ubezpieczenie NNW. Oprócz OC, które pokryje szkody które sami spowodujemy, warto dokupić ubezpieczenie od utraty bagażu. Zdarza się, że w trakcie podróży bagaż zostanie uszkodzony albo zgubiony. Jeżeli przewozimy sprzęt elektroniczny lub sportowy, koszt zagubienia bagażu może być bardzo duży. Assistance pokryje koszty organizacji usług potrzebnych w razie wypadku lub zachorowania. (tj. np. opiekę dla dziecka)

Czym różni się ubezpieczenie od karty EKUZ?

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która refunduje podstawowe świadczenia medyczne w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA.

Najważniejszą różnicą między EKUZ, a polisą są koszty akcji ratowniczej, poszukiwawczej, a także transportu medycznego do kraju, które pokrywa tylko polisa.

Posiadając polisę możemy skorzystać z prywatnej opieki medycznej. W przypadku EKUZ możemy korzystać tylko z publicznej opieki.

Rozszerzenia

Dodatkowym rozszerzeniem możliwym do wykupienia przy polisie jest klauzula alkoholowa. Dotyczy ona kosztów leczenia oraz ubezpieczenia NNW  do których doszło, kiedy ubezpieczony był pod wpływem alkoholu.

Innym często wybieranym rozszerzeniem jest ubezpieczenie podczas uprawiania sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Jeżeli zamierzamy w ten sposób spędzać wakacje, nie zapomnijmy dokupić tego rozszerzenia.

Jeżeli podróżujemy z małymi dziećmi warto też pomyśleć o ubezpieczeniu rezygnacji z wyjazdów, albo kosztów skrócenia wakacji.

Darmowa polisa dla dzieci proponowana przez PZU.

PZU ruszyło z akcją Bezpłatnego ubezpieczenia dzieci na całe wakacje. Aby skorzystać z oferty trzeba wyrazić zgody wymienione w formularzu (czyli zostawić swój kontakt do celów marketingowych).

Ubezpieczenia działa podczas wyjazdów, ale także w domu. Ochrona obejmuje nieszczęśliwe wypadki do kwoty 10 000 zł.

zdjęcia: „http://www.freepik.com” Designed by Freepik

Ferie rozpoczęte – czas na ubezpieczenie na narty!

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij