Idzie Wiosna – czas wyjść z domu.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, czas zrzucić kołdry z siebie, zdjąć grube skarpety i wyjść z łóżka.

Dłuższe dni i ładniejsza pogoda zachęcają do aktywności. Na ulicach można spotkać coraz więcej biegaczy, rolkarzy czy rowerzystów, a na siłowniach powoli zapełnia się od ludzi, którzy zaczynają robić formę na lato. Nowe wyzwania, nowe postanowienie. A Wy jak ze sportem? Na bakier czy za Pan brat?

Ostatnio pisaliśmy o jesiennych chorobach, a tam by z nich wyjść jedną z rad była aktywność fizyczna. Może właśnie mniej osób choruje gdy na wiosnę każdy zaczyna się ruszać? Choć takie przekonanie panuje i to, że „ruch to zdrowie” to jednak wciąż poziom aktywności fizycznej naszego społeczeństwa jest na umiarkowanym poziomie.


Więc zachęcamy!

  1. Siłownia? Koszt jednorazowego wejścia ostatnio bardzo wzrósł – wynosi od 30 do 50 zł. Dużo bardziej opłaca się kupić karnet – ten możemy już zakupić od 100 zł miesięcznie. Niezwykłą popularnością cieszą się też teraz karty multisport, na które wiele firm daje dofinansowania. Dzięki temu zyskujemy wejście nie tylko na siłownie, ale także dostęp do innych aktywności fizycznych. Poza karnetem musimy pomyśleć o stroju do fitnessu i butach – te , renomowanych firm kosztują ok 300-400 zł za komplet. Na szczęście z ofertą do Klientów wychodzą sieciówki czy markety, w których zestaw zakupimy już za ok 100 zł.
  2. Basen? Wiele osób zamiast ćwiczeń fizycznych woli np. basen. Pływanie poprawia ogólną wydolność fizyczną. Wejście na basen to także nie tak duży koszt. Np. na basen miejski wejdziemy już od 15 zł. Do tego dochodzi zakup kostiumu, czepka i okularek – które także, dzięki takim marką jak Decathlon, można zakupić niskim kosztem.
  3. Aktywność na świeżym powietrzu? Tak jak zmienia się aura tak wzrasta chęć do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W takim przypadku jedynym kosztem jest zakup sprzętu, czy to butów do biegania, czy roweru, czy rolek.

Korzyści

Mimo, że każda z tych form wymaga jakiegoś nakładu finansowego, a na pewno też czasowego, jest to inwestycja w nasze życie, zdrowie i poczucie szczęścia. Więc warto!!! Uświadomienie sobie jak wiele korzyści możemy odnieść przy regularnym ćwiczeniu sprawia, że motywacja do ćwiczeń wzrasta. Żeby czerpać przyjemność z ćwiczeń warto wybrać taką formę, która jest zgodna z naszymi zainteresowaniami, drugą rzecz jaką trzeba wziąć pod uwagę to nasze możliwości fizyczne. I najważniejsze to założenia – jeżeli wybierzemy jakiś cel jaki chcemy osiągnąć poprzez ćwiczenia, będziemy bardziej się w nie angażować.

A to co jest ważne w aktywności fizycznej to systematyczność! Aby trening był skuteczny powinien być w miarę wszechstronny oraz powinniśmy stopniować jego intensywność. Wtedy wyniki będą widoczne gołym okiem.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij