Wszystkich Świętych to niemal tysiącletnia tradycja kościoła chrześcijańskiego. Tego dnia wraz z całymi rodzinami odwiedzamy groby naszych bliskich. Udając się na groby zabieramy ze sobą znicze i kwiaty ku pamięci i czci zmarłych. Gdzie i co najlepiej wybrać, by grób prezentował się godnie?

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w znicze i kwiaty jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

znicze na grobach

Wybór jest ogromny, a gorący okres w toku. Właściwie w każdym miejscu możemy zakupić znicze i kwiaty. Hipermarkety walczą o Klienta prezentując swoją ofertę już od miesiąca, na targach i rynkach tez już można spotkać wielu dostawców. Ciekawych ofert warto też poszukać w internecie.
Zakupy na Wszystkich Świętych, to spory wydatek dla domowego budżetu, dlatego warto poszukać oszczędności. Dekorujemy groby bliskich wybierając jeden większy znicz lub kilka małych, do tego jeszcze dochodzą kwiaty. Średni wydatek to około 50zł na mogiłę, w rodzinie mamy kilka grobów co daje nam już sumę ok 250 zł.Warto więc sprawdzić ceny i zastanowić się nad wyborem dekoracji.

Znicze

Najtańszy znicz to cena ok 1 zł, najdroższe kosztują nawet 40 zł. Cena bierze się od długości palenia się znicza – te za 40 zł to aż 250 godzin. Coraz popularniejsze stają się znicze elektryczne, które mogą palić się nawet 70 dni, a wbrew pozorom są one tańsze od tradycyjnych. Przykładowo taki z wyższej półki kosztuje ok 25 zł. Wystarczy jednak zajrzeć do koszyków klientów i przekonamy się, że najpopularniejsze są znicze ze średniej półki koszTagitujące 7-12 zł. Takie znicze palą się do 50 godzin.

Kwiaty

Ciągle najpopularniejsze są chryzantemy, ich cena w zależności od wielkości doniczki waha się od 5 do 25 zł. Inne popularne kwiaty to lilie i róże. Chryzantemy jednak są dużo bardziej wytrwałe na warunki atmosferyczne. Kwitną długo i pięknie zarówno w doniczkach jak i w wazonach. Najbardziej trwałe są te z drobnymi kwiatkami, jednak dużo osób decyduje się także na piękne duże kule. Najpopularniejsze są te w odcieniach bieli i kremowe. Jednak styliści z kwiaciarni polecają odcienie starego złota i zieleni.
Wiele bukietów pojawia się również ze sztucznych kwiatów, mimo krytyki jaka na nie spada, jakość ich wykonania coraz bardziej się poprawia i przygotowane wiązanki cieszą oko przez cały rok.
Na pięknie przyozdobionych grobach możemy znaleźć wieńce i wiązanki z naturalnych kwiatów, jednak to już jest koszt od 45 do 100 zł. Warto może złożyć się na taki zakup razem z rodziną.

Wybór jest ogromy, sprzedawcy mówią, że gorący okres handlowy przed nimi.

11 listopada – 100 rocznica odzyskania niepodległości

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki - więcej informacjiZamknij